Snart full skole!

Vi ser frem til full skole til kommende år! Det har vært en markant økning i søkertall fra ifjor, noe vi gleder oss over. Nytt til høsten er linja Sykkel og Ski, og søkingen her er også god. 

Sogndal går ikke helt i dvale om sommeren, selv om vi merker det når studentene og våre elever har reist hjem. Vi får alltid besøk i løpet av sommeren, både av "gamle" elever og av og til kommende års elever. Skolen er vandrerhjem om sommeren, så det er nok en god del turister her utover. 

Hvis du har lyst å snakke med oss som jobber på skolen er det mulighet for det. Det hender selvsagt at vi er på tur vi og, så hvis du ikke finner oss på området kan du prøve å få tak i oss på mobiltelefon. 

Sogndal er et fantastisk utgangspunkt også for sommeraktiviteter - på fjorden, i fjellet og på breer. UNESCO verdensarv området Nærøyfjord er et steinkast unna, så er det utallige flotte sykkel og vandrestier rett utenfor skoleområdet blant fjell som kan måle seg med det meste Norge har å by på.

Ha en riktig god sommer!